Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tucznie
System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Uwaga! Świadczenia dla rodzin na nowy okres - aktualizacja!

Świadczenia dla rodzin na okres 2017/2018-aktualizacja

Uwaga! Informujemy, że wnioski o świadczenie wychowawcze (500 +) na nowy okres świadczeniowy (trwający od 1 października 2017 r. do 30 września 2018 r.) będzie można składać od dnia 1 sierpnia 2017 r. w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Tucznie, a także drogą elektroniczną.

 

Najważniejsze zasady realizacji programu nie ulegną zmianie, w tym kryterium dochodowe uprawniające do świadczenia na pierwsze dziecko (800 zł netto na osobę w rodzinie bądź 1200 zł w przypadku, gdy członkiem rodziny jest dziecko niepełnosprawne). Świadczenie na drugie i kolejne dziecko przysługiwać będzie bez względu na dochody.

 

Do najważniejszych zmian należą:

  • wprowadzenie wymogu posiadania zasądzonych alimentów na rzecz dziecka, w przypadku osób deklarujących samotne wychowywanie
  • brak możliwości zastosowania przepisów ustawy dotyczących utraty dochodu  w przypadku, gdy rodzic zrezygnuje z zatrudnienia, a następnie w okresie 3 miesięcy podejmie pracę u tego samego pracodawcy
  • wprowadzenie nowego sposobu ustalania wysokości dochodu w przypadku osób rozliczających się na podstawie przepisów o zryczałtowanym podatku dochodowym (przyjmowany będzie dochód ogłaszany corocznie w drodze obwieszczenia ministra właściwego do spraw rodziny)    
  • doprecyzowanie  pojęcia naprzemiennej opieki na dzieckiem.
  •  

Uwaga! Jednocześnie informujemy, że również od 1 sierpnia 2017 r. będzie można składać wnioski o świadczenia rodzinne oraz o świadczenie z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy.

Uwaga! Nowe wzory wniosków!

W związku z planowanymi zmianami w zakresie przyznawania ww. świadczeń, w nowym okresie świadczeniowym obowiązywać będą nowe wzory wniosków dostępne pod adresem:

https://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/wzory-wnioskow-o-swiadczenia-dla-rodzin/

oraz w siedzibie Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tucznie w dniach i godzinach urzędowania.

 

Uwaga! Dla świadczeń przyznawanych w obecnym okresie świadczeniowym (do końca września 2017 r. w przypadku świadczeń 500 + i świadczeń z funduszu alimentacyjnego; do końca października 2017 r. w przypadku świadczeń rodzinnych) obowiązują dotychczasowe druki wniosków oraz zasady przyznawania.

 

 

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Agata Szymko 02-08-2017 08:46:43
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Agata Szymko 02-08-2017
Ostatnia aktualizacja: Agata Szymko 02-08-2017 08:46:43